Zaloguj się do systemu           Nie masz konta? Zarejestruj się!

oferty pracy
oferty staży
oferty praktyk

dodaj ofertę pracy
dodaj ofertę stażu
dodaj ofertę praktyk

ABC Kariery

     

Negocjacje wynagrodzenia - jak się przygotować?

Rozmowa o pieniądzach jest jednym z trudniejszych elementów interview. Przyszły pracownik chce zarabiać dużo, ale nie jest przecież jedynym kandydatem. Pozostali mogą zgodzić się na pracę za mniejszą pensję. A absolwent rzadko dysponuje na tyle dużą wiedzą czy doświadczeniem, żeby dyktować warunki pracy pracodawcy. "Łatwiej" mają osoby ubiegające się o pracę w dużych firmach.


Zwykle istnieją w nich szczegółowo określone siatki płac, z których wynika, na jakie wynagrodzenie mogą liczyć pracownicy na poszczególnych stanowiskach. Tam, gdzie jest pole do negocjacji, trzeba z tej możliwości skorzystać. Warto zorientować się, na jakie wynagrodzenie może liczyć osoba na takim stanowisku, w tej branży, z takimi kwalifikacjami – pomocą służą liczne listy płac, fora internetowe poświęcone pracy, znajomi...


Walcząc o swoją oczekiwaną pensję trzeba używać konkretnych argumentów. Szczególnie dobre wrażenie robi inwestowanie w siebie – opłacanie studiów podyplomowych, kursu językowego itp.  Spotkania z pracodawcą nie muszą się skończyć na jednej rozmowie. Ile tych spotkań będzie i czego dokładnie będą dotyczyć, zależy od zwyczajów panujących w firmie. Ilość spotkań w żaden sposób nie świadczy o stopniu zainteresowania kandydatem – można być przyjętym po jednym spotkaniu, a można też nie dostać pracy mimo kilkakrotnych odwiedzin siedziby firmy.

Strona główna   |   O nas   |   Aktualności   |   Fotogaleria   |   Doradcy zawodowi   |   Kontakt
Wyższa Szkoła Hotelarstwa i Turystyki ul. Ogrodowa 47, 42-200 Częstochowa
Tel.: (34) 324-15-17, 324-38-83  |  E-mail: wshit@wshit.edu.pl
© Copyright 2011 ABK WSHT. Wszelkie prawa zastrzeżone.